ATO heyetinden Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu’na ziyaret

Ekonomi 30 Haziran 2021 11:59
Videoyu Aç ATO heyetinden Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu’na ziyaret
A
a

Ato başkanı gürsel baran, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte merkez bankası başkanı şahap kavcıoğlu’nu makamında ziyaret etti.

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, reel sektör olarak ekonomideki istikrar ve güven ortamını önemsediklerini belirterek, “Merkez Bankası, ekonomimizin temel kurumlarından biridir. Merkez Bankası’ndan beklentimiz, finansal istikrar odaklı para politikası ile yerli ve yabancı yatırımcılarımıza ve iş insanlarımıza güven vermesidir” dedi.
ATO Başkanı Gürsel Baran, Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu’nu makamında ziyaret etti. Ziyarette Ankara Ticaret Odası’nın Ankara ve Türkiye ekonomisine yönelik yaptığı çalışmalar hakkında Kavcıoğlu’na bilgi veren Baran, pandemi sürecinde yaptıkları çalışmaları da anlattı. Türkiye’nin bulunduğu coğrafyada bir istikrar ve güven adası konumunda bulunduğunu hatırlatan Baran, reel sektörün dinamik yapısı, hükümetin de destekleyici yaklaşımı ile korona virüsle mücadele sürecinin iyi yönetildiğini anlattı. Reel sektörün yatırım ve üretim planlamasında ekonomik göstergelerin yanı sıra istikrar ve güven ortamını baz alarak hareket ettiğinin altını çizen Baran, “Biz reel sektör olarak ülkemizdeki güven ortamını ve istikrarı ve bunun devamını önemsiyoruz. Merkez Bankası, ekonomimizin temel kurumlarından biridir. Bu kurumdan beklentimiz, finansal istikrar odaklı para politikası ile yerli ve yabancı yatırımcılarımıza ve iş insanlarımıza güven vermesidir. Piyasalardaki algı doğru yönetildiği zaman iş insanları olarak bizler her türlü zorluğun üstesinden gelerek ülkemize katkı sağlayabiliriz” diye konuştu.
Baran, pandemi süreciyle birlikte Türkiye’nin tedarik merkezi olarak konumlanmasının önemine de vurgu yaptığı konuşmasında hammadde fiyatlarındaki yükselişe değindi.
Ziyarette ATO Başkan Yardımcısı Temel Aktay, ATO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Murat Ülkü Karakuş, ATO Yönetim Kurulu Üyeleri Nihat Uysallı, Süleyman Ekinci, Nuh Acar ve Ali Yıldız yer aldı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

ÜLKEMİZ DE KORONA COVID-19 İLE MÜCADELE KAPSAMINDA ALINAN TEDBİRLERİ YETERLİ BULUYOR MUSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat