Aydın İl Milli Eğitim ile ADÜ arasında mesleki eğitimi geliştirmek için protokol imzalandı

Genel 9 Haziran 2021 17:30
Videoyu Aç Aydın İl Milli Eğitim ile ADÜ arasında mesleki eğitimi geliştirmek için protokol imzalandı
A
a

Mesleki ve teknik eğitim kurumlarında yeni iş alanlarını araştıracak, nitelikli insan gücü yetiştirecek, gelişen teknolojiyi takip edebilecek ve uygulayabilecek üretici bir genç neslin yetişmesine katkıda bulunmak için aydın il milli eğitim müdürlüğü ile adnan menderes üniversitesi (adü) teknokent arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Mesleki ve teknik eğitim kurumlarında yeni iş alanlarını araştıracak, nitelikli insan gücü yetiştirecek, gelişen teknolojiyi takip edebilecek ve uygulayabilecek üretici bir genç neslin yetişmesine katkıda bulunmak için Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) TEKNOKENT arasında işbirliği protokolü imzalandı.

ADÜ Rektörlükte gerçekleştirilen protokol imza töreninde Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş ve ADÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir iş birliği protokolüne imza attı. İşbirliği protokolü ile günümüz şartlarında oluşan ihtiyaçları karşılayacak insan gücünün yetiştirildiği kurumlardan olan mesleki ve teknik eğitim kurumlarının yeni iş gücü düzenine uyum sağlayabilmesi için gerekli eğitim ve danışmanlık hizmeti planı oluşturulması ve bu plana uygun olarak mevcut desteklere başvurulması yönünde çalışmalar yapılacak. Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş protokolün Aydın’ın mesleki eğitimine büyük katkılar sunacağını ifade etti.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

ÜLKEMİZ DE KORONA COVID-19 İLE MÜCADELE KAPSAMINDA ALINAN TEDBİRLERİ YETERLİ BULUYOR MUSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat