Aydınlı AK Gençler’den, Kılıçdaroğlu’na suç duyurusu

Politika 28 Haziran 2021 13:59
Videoyu Aç Aydınlı AK Gençler’den, Kılıçdaroğlu’na suç duyurusu
A
a

Aydınlı ak gençler’den, kılıçdaroğlu’na suç duyurusu

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun "Türkiye’nin Katarlı öğrencileri sınavsız okutacağı" iddiasına AK Parti Aydın İl Gençlik Kolları üyeleri, suç duyurusunda bulunarak tepki gösterdi.

Türkiye ile Katar arasında imzalanan "Askeri Sağlık Alanı’nda Eğitim ve İşbirliği" protokolü ile Katarlı öğrencilerin belirli kontenjanlara göre tıp, diş hekimliği ve eczacılık alanlarında sınavsız eğitim alacağı yönündeki iddialar sonrasında gençlerden gelen tepkiler büyümeye devam ediyor. Bu kapsamda harekete geçen AK Parti Aydın İl Gençlik Kolları, iddiaların asılsız olduğuna dikkat çekerek CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu. Üniversite hayali kuran öğrencilerin ortaya atılan iddialarla sınav öncesinde motivasyonlarının kırıldığına dikkat çeken Aydınlı AK Gençler, ortaya atılan iddialarla gençlerin manevi yıkıma uğratıldığını ifade etti.

“Özür borçlusunuz”
Aydın Adliyesi önünde gerçekleştirilen basın açıklamasında AK Parti Aydın İl Gençlik Kolları adına konuşan Lütfiye Şimşek; “CHP Genel Başkanı her zaman olduğu gibi hiçbir teyide ihtiyaç duymadan sorumsuzca davranarak yalan söylemiş ve yalanın yayılmasında aktör olmuştur. Biz buna artık şaşırmıyoruz. Ama gençlere söylenen bu yalandan günlerdir çok rahatsızız. Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP yönetiminin bu kadar bariz bir yalanın taşıyıcısı olmasını ve bunu biz gençlerin sınavına bir gün kala ucuz siyasetlerine malzeme etmesini asla unutmayacağız. Bu algının oluşturulması tamamen kötü niyet taşımakla beraber, sınavlarına sadece bir gece kalmış arkadaşlarımızın zihinlerini allak bullak etmeye yetmiştir. Kılıçdaroğlu, troll dediğiniz biz gençler, bize yaşattığınız bu manevi yıkım sebebiyle size 1 TL’lik manevi tazminat davası açmak üzere buradayız. Yalan bir haberin peşinden koşup bizleri ve ailelerimizi manipüle ettiğiniz için bizlere çok büyük bir özür borçlusunuz” dedi.
Aydın Adliyesi önünde gerçekleştirilen basın açıklamasının ardından Aydınlı AK Gençleri temsilen sınava giren bir öğrenci tarafından, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunuldu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

ÜLKEMİZ DE KORONA COVID-19 İLE MÜCADELE KAPSAMINDA ALINAN TEDBİRLERİ YETERLİ BULUYOR MUSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat