Azerbaycan Dışişleri Bakanı Bayramov, Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov ile görüştü

Politika 13 Mayıs 2021 21:57
A
a
Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ile Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov arasında gerçekleşen telefon görüşmesinde ikilinin, Azerbaycan-Ermenistan sınırındaki gerilim konusunda görüş alışverişinde bulunduğunu belirtti.
Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ile Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov arasında bir telefon görüşmesi gerçekleştiği belirtildi. Bakanlık, görüşmede ikilinin Azerbaycan-Ermenistan sınırındaki gerilim konusunda görüş alışverişinde bulunduğunu kaydetti. Görüşme sırasında Bakanların, bölgede oluşabilecek herhangi bir gerginliğin siyasi ve diplomatik yollarla çözülmesinin önemini vurguladığını aktaran Dışişleri Bakanlığı, ikilinin bölgede barışı sağlamaya yönelik üçlü anlaşmanın önemini vurguladıklarını ifade etti.
Öte yandan geçtiğimiz yıl Azerbaycan, Rusya ve Ermenistan arasında, işgal altındaki bazı bölgelerin boşaltılması ve bölgelere Rus barış güçlerinin konuşlandırılması ile ulaşım altyapısının yeniden oluşturulmasına ilişkin bir ateşkes anlaşması imzalanmıştı. Ermenistan ise, Azerbaycan’ın Laçın kentinin sınırında yer alan "Karagöl" bölgesinde yapılan sınır belirleme çalışmalarını "sınır ihlali" olarak nitelendirmişti.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

ÜLKEMİZ DE KORONA COVID-19 İLE MÜCADELE KAPSAMINDA ALINAN TEDBİRLERİ YETERLİ BULUYOR MUSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat