Başkan Cabbar Uzun Çarşı yenileme çalışmalarını yerinde inceledi

Genel 28 Haziran 2021 18:58
Videoyu Aç Başkan Cabbar Uzun Çarşı yenileme çalışmalarını yerinde inceledi
A
a

Develi belediye başkanı mehmet cabbar, develi’nin en işlek çarşılarından olan uzun çarşı’daki alt ve üst yapının yenileme çalışmalarını yerince inceleyerek uzun çarşı esnafını ziyaret etti.

Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Develi’nin en işlek çarşılarından olan Uzun Çarşı’daki alt ve üst yapının yenileme çalışmalarını yerince inceleyerek uzun çarşı esnafını ziyaret etti.
Bazalt taşların sökülmesiyle başlayan uzun çarşıda yenileme çalışmalarında; doğalgaz hattının çekilmesi, yağmur drenaj borusu yapılması ve kanalizasyonunun yenilenmesi için zemindeki çalışmalarda sona gelindiğini belirten Başkan Cabbar “Uzun Çarşı esnafımızı ve çalışma yapan ekiplerimizi ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgiler aldık. Uzun çarşı esnafımızın taleplerini dinleyerek çalışmalarımızın hangi aşamada olduğu ile alakalı esnaf kardeşlerimize bilgilendirmede bulunduk ve taleplerini dinledik. Kurban Bayramı’na yetiştirilmesi için tüm ekibimiz yoğun mesai içerisinde alt yapının tamamlanmasının ardından uzun çarşının üst yapıdaki aydınlatılması, tek tip tabelaların yerleştirilmesi ve dış cephelerin kaplanması ile esnafımızın ve hemşerilerimizin kullanımına sunulacaktır. Develi’nin tarihi dokusuna uygun olarak en kısa sürede bitirmeyi planladığımız uzun çarşıdaki yenileme çalışmamızın şimdiden çarşı esnafımıza ve Develimize hayırlı olmasını diliyorum. Bu projenin hayata geçmesinde bizlerin en büyük destekçisi başta Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanımız Develili Hemşerimiz Sayın Dr. Memduh Büyükkılıç Başkanımıza ve ekibine çok teşekkür ediyorum” dedi.
Uzun çarşı esnafı da çalışmalar hakkında taleplerini dinledikleri için ve yapmış olduğu bilgilendirmeden dolayı Başkan Cabbar’a ve ekibine teşekkür ederek çay ikramında bulundu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

ÜLKEMİZ DE KORONA COVID-19 İLE MÜCADELE KAPSAMINDA ALINAN TEDBİRLERİ YETERLİ BULUYOR MUSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat