Bölgenin en büyük hayvan pazarında çalışmalar devam ediyor

Politika 8 Haziran 2021 17:20
Videoyu Aç Bölgenin en büyük hayvan pazarında çalışmalar devam ediyor
A
a

Bölgenin en büyük hayvan pazarında çalışmalar devam ediyor

Bozova ilçesine bağlı kırsal Yaylak Mahallesi’nde başlanılan bölgenin en büyük hayvan pazarı ile semt pazarının inşaatı devam ediyor. Bölgede incelemede bulunan Belediye Başkanı Suphi Aksoy ve Belediye Meclis Üyesi Ali Ekinci çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Bozova Belediye Başkanı Suphi Aksoy, ilçeye bağlı kırsal Yaylak Mahallesi’nde ilkel bir şekilde olan ve yaz aylarında tozdan, kış aylarında ise çamurdan geçilmeyen, bölgenin en büyük canlı hayvan ve semt pazarı inşaatında incelemede bulundu. Aksoy, göreve geldiği ilk günden itibaren hem bölgeye hem de kırsal Yaylak Mahallesi’ne yakışır, daha modern bir canlı hayvan pazarının yapılması için talimat vermişti. Kısa sürede hayata geçirilen projelerde sona doğru yaklaşıldı.
Bölgenin en büyük pazarlarından biri olan Yaylak Hayvan Pazarı, açıldığında bölge ekonomisine büyük katkı sağlayacak. Yapımında sona doğru yaklaşılan hayvan ve semt pazarında, kış ve yaz dönemlerinde artık vatandaşlar daha rahat bir şekilde alışverişlerini yapabilecek. Daha önceleri tek alanda hizmet veren pazarda canlı hayvan satış noktaları ayrı, sebze ve meyve yerleri ayrı, diğer ürünler ise ayrı yerlerde satışa sunulacak. Pazarın tamamlanması ile birlikte içerisinde idari bina da hizmete geçmiş olacak.
İnşaat çalışmalarını yerinde inceleyen Bozova Belediye Başkanı Suphi Aksoy, mahalledeki esnaftan alışveriş yaparak sohbet etti. Pazarın Kurban Bayramı’ndan önce faaliyete geçmesi bekleniliyor.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

ÜLKEMİZ DE KORONA COVID-19 İLE MÜCADELE KAPSAMINDA ALINAN TEDBİRLERİ YETERLİ BULUYOR MUSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat