Çavuşoğlu, Polonya Dışişleri Bakanı Rau ile görüştü

Politika 22 Nisan 2021 23:27
Videoyu Aç Çavuşoğlu, Polonya Dışişleri Bakanı Rau ile görüştü
A
a

Çavuşoğlu, polonya dışişleri bakanı rau ile görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Romanya’daki temaslarına devam ederken, Polonya Dışişleri Bakanı Zbigniew Rau ile görüştü.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye, Polonya ve Romanya Dışişleri Bakanları Üçlü Toplantısı’na katılmak ve ikili temaslarda bulunmak üzere geldiği Romanya’nın başkenti Bükreş’te Romanya Dışişleri Bakanı Bogdan Aurescu ile görüşmesinin ardından Türkiye-Romanya Stratejik Ortaklık Bildirisinin Kabulünün 10. Yıldönümü Konferansı’na katılmıştı. Konferansın ardından Çavuşoğlu, Romanya Cumhurbaşkanı Klaus Iohannis’le bir araya gelmişti.
Çavuşoğlu, Bükreş’teki temaslarına devam ederken, Polonya Dışişleri Bakanı Zbigniew Rau ile görüştü. Çavuşoğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Polonya Dışişleri Bakanı Zbigniew Rau ile ilişkilerimizi ve bölgesel gelişmeleri değerlendirdik. Ticaretimiz pandemiye rağmen arttı. Hedefimiz 10 milyar dolar. Kültür, eğitim, sivil havacılık ve savunma sanayii alanlarında işbirliğimizi geliştireceğiz” dedi.
Çavuşoğlu ayrıca, Romanya Müslümanları Müftüsüyle, Türk-Tatar soydaş toplumu temsilcileriyle ve Gürcistan Dışişleri Bakanı David Zalkaliani ile bir araya gelmişti.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

ÜLKEMİZ DE KORONA COVID-19 İLE MÜCADELE KAPSAMINDA ALINAN TEDBİRLERİ YETERLİ BULUYOR MUSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat