Dev rüzgar türbini kanatları Sinop’a getirildi

Asayiş 8 Haziran 2021 21:20
Videoyu Aç Dev rüzgar türbini kanatları Sinop’a getirildi
A
a

Sinop'un boyabat ilçesinde kurulacak rüzgar enerji santralinin kanatları getirilmeye başladı. izmir'den getirilen dev rüzgar türbini kanatlarının tırlarla ilçe merkezinden geçişi ilgi uyandırdı.

Sinop’un Boyabat ilçesinde kurulacak rüzgar enerji santralinin kanatları getirilmeye başladı. İzmir’den getirilen dev rüzgar türbini kanatlarının tırlarla ilçe merkezinden geçişi ilgi uyandırdı.
Her biri 75 metre uzunluğundaki üç kanat parçasını taşıyan tırlar Boyabat ilçe merkezinden geçerek kurulumun yapılacağı bölgeye ilerledi. Geçiş sırasında yolda 200 metreyi aşan kuyruk oluştu. Polis ekipleri tırların geçişi sırasında güzergahta önlem aldı. Dev kanatların geçişini, sürücüler ile çevredekiler ilgiyle takip etti. Kanatların Boyabat ilçesinde kurulacak “Fener Rüzgâr Enerjisi Santrali” projesi için getirildiği öğrenildi.

Gerze ve Boyabat’a rüzgar santralleri kurulacak
Sinop’un Gerze ilçesinde “Hamsi Rüzgâr Enerjisi Santrali”, Boyabat ilçesinde de “Fener Rüzgâr Enerjisi Santrali” projeleri kapsamında 2012 yılında ölçümlere başlandı. Her iki proje için 2021 yılında üretime geçilmesi planlanıyor. 2 hafta önce de 3 dev kanatın tırlarla Sinop’a taşındığı yansımıştı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

ÜLKEMİZ DE KORONA COVID-19 İLE MÜCADELE KAPSAMINDA ALINAN TEDBİRLERİ YETERLİ BULUYOR MUSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat