Doğal afetlerde zarar gören çiftçiye destek

Ekonomi 20 Kasım 2020 14:51
Videoyu Aç Doğal afetlerde zarar gören çiftçiye destek
A
a

Tokat’ta, meydana gelen doğal afetlerden etkilenen çiftçilere cumhurbaşkanlığı tarafından sağlanan kaynakla temin edilen gübrenin dağıtımı yapıldı.

Tokat’ta, doğal afetlerden etkilenen çiftçilere Cumhurbaşkanlığı tarafından sağlanan kaynakla temin edilen gübre dağıtımı yapıldı.
Tokat İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde düzenlenen program Vali Dr. Ozan Balcı’nın katılımı ile yapıldı. Tokat’ta yıl içinde meydana gelen doğal afetlerden bazı bölgelerin büyük oranda zarar gördüğünü hatırlatan Vali Balcı, “Devletimiz her zaman çiftçimizin yanında. Cumhurbaşkanlığımızdan gelen kaynakla yaralarına bir nebze de olsa merhem olalım denildi. 937,5 ton gübreyi zarar gören bin 156 çiftçimize dağıtıyoruz. Çiftçimizin her zaman yanınızdayız. Bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. Vali Balcı, çiftçilerin doğal afetlerden olumsuz etkilenmemeleri için tarla ve bahçelerini TARSİM’e sigortalattırmaları yönünde tavsiyede bulundu.
Tarıma ve çiftçiye verilen desteklerin devam edeceğini belirten Vali Balcı, bu kapsamda geçtiğimiz yıl dikilen 250 bin ceviz fidanının bu yıl da dikileceğini; yetiştirilmeye devam eden 2,5 milyona yakın meyve fidanının da çiftçilere verileceğini sözlerine ekledi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

ÜLKEMİZ DE KORONA COVID-19 İLE MÜCADELE KAPSAMINDA ALINAN TEDBİRLERİ YETERLİ BULUYOR MUSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

G-QTLDGNJDLJ