Düzce Üniversitesi katkıları ile Yapay Zeka konuşulacak

Bilim Teknoloji 3 Mayıs 2021 12:58
A
a
DÜZCE(İHA) – Düzce Üniversitesi katkıları ve çok yönlü iş birlikteliğiyle mühendislik uygulamalarında yapay zeka uluslararası konferansta konuşulacak.
Düzce Üniversitesi’nin kamu kurumları ve özel sektör kuruluşlarıyla gerçekleştirdiği iş birliklerinin yanı sıra diğer üniversitelerle de çok yönlü iş birlikleri aratarak devam ediyor. Bu kapsamda Azerbaycan Teknik Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi ile Düzce Üniversitesi ev sahipliğinde bu yıl 3.sü düzenlenecek olan “International Conference on Artificial Intelligence and Applied Mathematics in Engineering” (ICAIAME 2021) konferansı, 1-3 Ekim 2021 tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirilecek. Uluslararası düzeyde katılımlı olarak, üç gün sürecek konferansın ana teması, “Mühendislik Uygulamalarında Yapay Zeka” olacak.
Onursal Başkanlığını Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ile Konferans Başkanlığını Düzce Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Uğur Güvenç’in yapacağı konferansın; sponsorluğunu TÜBİTAK, Havelsan, Türksat, Egesa, ICTMedia, Netdatasoft ve CC Global; akademik ve teknik yayın sponsorluğunu ise Springer, Elsevier, Wiley, CRC Press, Inder Science Publishers gibi uluslararası yayın evleri üstlenecek.
Düzce Üniversitesi tarafından yapılan açıklamada, “Bu seçkin konferansın düzenlenmesine katkı sağlamaktan onur duymaktayız. Akademik çalışmalarını sunmaları için tüm akademisyenlerimizi International Conference on Artificial Intelligence and Applied Mathematics in Engineering (ICAIAME 2021) konferansına katkı sağlamalarını ve Düzce Üniversitesi ailesi olarak Antalya’da sizleri de aramızda görmeyi temenni ediyoruz” ifadelerine yer verildi.
Konferansla ilgili detaylı bilgilere http://icaiame.com/ internet adresinden ulaşılabiliyor.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

ÜLKEMİZ DE KORONA COVID-19 İLE MÜCADELE KAPSAMINDA ALINAN TEDBİRLERİ YETERLİ BULUYOR MUSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat