Endonezya Donanmasına ait İskender Muda 367 gemisi Mersin’de

Genel 10 Haziran 2021 10:58
Videoyu Aç Endonezya Donanmasına ait İskender Muda 367 gemisi Mersin’de
A
a

Mersin valisi ali ihsan su, birlemiş milletler barış gücü misyonunun faaliyetleri kapsamında mersin limanı’na lojistik amaçlı demirleyen endonezya cumhuriyeti donanması kuvvetlerine ait krı sultan iskender muda 367 gemisini ziyaret etti.

Mersin Valisi Ali İhsan Su, Birlemiş Milletler Barış Gücü Misyonunun faaliyetleri kapsamında Mersin Limanı’na lojistik amaçlı demirleyen Endonezya Cumhuriyeti Donanması Kuvvetlerine ait KRI Sultan İskender Muda 367 gemisini ziyaret etti.
Valilikten yapılan açıklamaya göre, ziyarette Endonezya Ankara Büyükelçisi Dr. Lalu Muhamad Iqbal, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Fuat Gedik, Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanı Albay Oğuz Bavbek, Endonezya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Askeri Ataşesi Albay Sjaiful Thalib ve gemi komuta ekibi yer aldı. Gemi girişinde askeri törenle karşılanan Vali Su, ilk olarak gemi şeref defterini imzaladı. Ardından sergilenen Endonezya yöresel halkoyunlarını izleyen Vali Su, komuta merkezine geçerek gemi komutanından bilgiler aldı.
İki ülke arasındaki ilişkilerin çok eski tarihlere dayandığını vurgulayan Vali Ali İhsan Su, bu tür ziyaretler vesilesiyle ilişkilerin daha da gelişerek güçleneceğini belirtti ve ziyaretlerin iki ülkenin dünyada daha da iyi bir yere kavuşmasına vesile olmasını temenni etti. Büyükelçi Dr. Lalu Muhamad Iqbal’in de bir konuşma yaptığı programda, karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

ÜLKEMİZ DE KORONA COVID-19 İLE MÜCADELE KAPSAMINDA ALINAN TEDBİRLERİ YETERLİ BULUYOR MUSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat