Fatih’te virüs vakalarının olduğu binalar dezenfekte ediliyor

Genel 20 Kasım 2020 11:51
Videoyu Aç Fatih’te virüs vakalarının olduğu binalar dezenfekte ediliyor
A
a

Fatih'te covid-19 tedbirleri kapsamında, vaka görülen binaların ortak kullanım alanları dezenfekte edildi.

Fatih’te Covid-19 tedbirleri kapsamında, vaka görülen binaların ortak kullanım alanları dezenfekte edildi
Fatih Belediyesi ekipleri, korona virüs salgınına karşı önlemlerini sürdürüyor. Ekipler, pandemi tedbirleri kapsamında vakaların görüldüğü binalarda dezenfekte çalışması yaptı. Özel kıyafetli ekipler, apartmanların ortak kullanım alanı olan kapı girişleri, kapı zilleri, apartman girişleri, apartman içindeki korkulukları ve apartman boşluklarını dezenfekte ediyor.
Çalışmada Sağlık Bakanlığından onaylı, mikroorganizmalara karşı geniş etki alanına sahip, dezenfektan kullanılıyor. Şu ana kadar 6 ekiple 600 binada dezenfeksiyon çalışması yapıldı.
Yapılan çalışmadan memnun olduklarını dile getiren apartman sakini Yasemin Kocaoğlu, “Biz her ne kadar kişisel olarak önlemlerimizi almaya çalışsak da, belediyemizin bu hizmeti profesyonel olduğu için ve yaptığı çalışma daha uzun süre etkisi olacağı için bize güven veriyor. Biz elbette sosyal mesafeyi korumaya, maskeyi takmaya ve mecbur olmadıkça dışarı çıkmamaya özen gösteriyoruz. Fakat apartmanımızda korona virüs vakasının bulunuyor olması, bizi tedirgin ediyor. Belki de aynı kapı koluna tutunuyoruz, aynı apartman kapısını açıyoruz. Hem kendi adımıza hem de kendi çocuklarımız adına endişe duyuyoruz, o yüzden çok teşekkür ediyoruz belediyemize” diye konuştu.
Dezenfekte çalışmalarının devam edeceği belirtildi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

ÜLKEMİZ DE KORONA COVID-19 İLE MÜCADELE KAPSAMINDA ALINAN TEDBİRLERİ YETERLİ BULUYOR MUSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

G-QTLDGNJDLJ