İsrail Dışişleri Bakanı Lapid, BAE’ye gidiyor

Politika 29 Haziran 2021 10:59
Videoyu Aç İsrail Dışişleri Bakanı Lapid, BAE’ye gidiyor
A
a

İsrail dışişleri bakanı yair lapid, resmi temasları kapsamında bugün ilk olarak birleşik arap emirlikleri’ne (bae) gidiyor.

İsrail Dışişleri Bakanı Yair Lapid, resmi temasları kapsamında bugün ilk olarak Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) gidiyor.
İsrail Dışişleri Bakanı Yair Lapid, göreve gelmesinin ardından BAE’ye ilk resmi ziyaretini gerçekleştiriyor. Lapid, temasları kapsamında Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) gidiyor. Sosyal medya hesabından uçakta fotoğrafını paylaşan Lapid, “BAE’ye tarihi bir ziyaret için yola çıktık” ifadesini kullandı. Lapid’in ziyareti sırasında, Abu Dabi’de İsrail Büyükelçiliği ve Dubai’de İsrail Konsolosluğu açması bekleniyor.
Öte yandan, İsrail Dışişleri Bakanlığı tarafından geçen hafta yapılan açıklamada, Lapid’in 29-30 Haziran arasında BAE’yi ziyaret edeceği açıklanmıştı. Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile İsrail arasında, 15 Eylül 2020’de Beyaz Saray’da düzenlenen törenle ilişkileri normalleştirmeye yönelik bir anlaşma imzalanmıştı. BAE’nın yanı sıra Bahreyn, Sudan ve Fas ile birlikte, Eski ABD Başkanı Donald Trump’ın döneminde İsrail ile normalleşme ilişkilerine başlanmıştı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

ÜLKEMİZ DE KORONA COVID-19 İLE MÜCADELE KAPSAMINDA ALINAN TEDBİRLERİ YETERLİ BULUYOR MUSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat