İstanbul’daki İsrail Başkonsolosluğu önündeki protesto devam ediyor

Genel 10 Mayıs 2021 03:57
Videoyu Aç İstanbul’daki İsrail Başkonsolosluğu önündeki protesto devam ediyor
A
a

İsrail hükümetinin mescid-i aksa’da müslümanlara yönelik gerçekleştirdiği insanlık dışı hareketler ile başbakan benjamin netenyahu’nun açıklamalarına dünyadan ve türkiye’den tepkiler gelmeye devam ediyor. istanbul’da bulunan israil başkonsolosluğu önünde bir araya gelen vatandaşlar israil’i protesto etti. protestoda konuşan özgür düşünce ve eğitim hakları derneği (özgür-der) başkanı rıdvan kaya, ümmetin bir bütün olduğunu ifade etti.

i Aksa’da Müslümanlara yönelik müdahalesi ve Başbakan Netanyahu’nun açıklamalarını protesto etti.
Geçtiğimiz hafta Mescid-i Aksa’da insanlık dışı hareketlerde bulunmaya başlayan İsrail Hükümetine karşı tepkiler artıyor. Bu kapsamda Beşiktaş’ta bulunan İsrail Başkonsolosluğunda vatandaşlar ellerine Filistin ve Türk Bayrağı alarak İsrail’i protesto etti.
“Ümmetin bütün coğrafyası bir bütündür”
Protestoda grubu adına konuşan Özgür–Der Genel Başkanı Rıdvan Kaya, “Filistin Davası üzerinden meşrulaştırmaya çalışanların oyunlarına, onların kirli hesaplarına alet edilmemelidir. Kardeşler, şunu biliyoruz: Ümmetin bütün coğrafyası bir bütündür. Doğu Türkistan’dan Suriye’ye Amerika’dan Mısır’a kadar zulüm karşısında direnen kardeşlerimizle beraberliğimizi bütünleştirmek gereği gibi Filistin Davası’na da ayrı tutarlılıkla ve aynı endişelerle zalimler karşısında haktan, adaletten ve insanlıktan yana olan herkesi kucaklamalıyız, kucaklayabiliriz” şeklinde konuştu.
Ellerine Filistin ve Türk Bayrağı alan vatandaşlar protestonun ardından dağıldı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

ÜLKEMİZ DE KORONA COVID-19 İLE MÜCADELE KAPSAMINDA ALINAN TEDBİRLERİ YETERLİ BULUYOR MUSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat