Jandarma traktör kazalarını önlemek için reflektör dağıttı

Asayiş 9 Haziran 2021 09:28
Videoyu Aç Jandarma traktör kazalarını önlemek için reflektör dağıttı
A
a

Jandarma traktör kazalarını önlemek için reflektör dağıttı. (olgun yıldız/ardahan-iha)

İl Jandarma Komutanlığı traktör kazalarını önlemek amacıyla, “Reflektör Tak Görünür Ol” projesi kapsamında reflektör dağıttı.
Türkiye geneli ölümlü ve yaralamalı trafik kazalarını azaltmak amacı ile İçişleri Bakanlığınca “Trafikte her yıl daha iyiye” mottosu kapsamında projeler geliştirilmekte ve hayata geçirilmekte. Jandarma Genel Komutanlığınca 2021 yılı traktör ve motosiklet kazaları ile mücadele yılı ilan edilmiş ve bu kapsamda; tüm Türkiye’de traktör kazalarını azaltmaya yönelik “Reflektör Tak Görünür Ol” projesi hayata geçirilmişti.
Ardahan İl Jandarma Komutanlığı ekipleri de ”Reflektör Tak Görünür Ol” projesi kapsamında sorumluluk bölgesinde traktör sürücülerine gece şartlarında görünür olma ve traktörlerde koruma çerçevesi kullanma konusunda bilgilendirme yapılarak imkanı olmayan traktör sahiplerine reflektör dağıtımı yaptı. Traktör sürücüleri jandarmanın da yardımıyla verilen üçgen reflektörleri römorklarına taktı.
Ardahan il Jandarma Komutanlığınca meydana gelebilecek trafik kazalarını önlemeye yönelik tedbirlerin en üst seviyede alınmaya devam edeceği belirtildi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

ÜLKEMİZ DE KORONA COVID-19 İLE MÜCADELE KAPSAMINDA ALINAN TEDBİRLERİ YETERLİ BULUYOR MUSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat