Japonya Başbakanı Suga, Bill Gates ile görüştü

Genel 12 Ocak 2021 14:50
Videoyu Aç Japonya Başbakanı Suga, Bill Gates ile görüştü
A
a

Japonya başbakanı yoshihide suga ve bill & melinda gates vakfı eş başkanı iş insanı bill gates, gerçekleştirdikleri telefon görüşmesinde sağlık alanında küresel işbirliğinin önemi konusunda mutabık kaldı.

Japonya Başbakanı Yoshihide Suga ve Bill & Melinda Gates Vakfı Eş Başkanı iş insanı Bill Gates, gerçekleştirdikleri telefon görüşmesinde sağlık alanında küresel işbirliğinin önemi konusunda mutabık kaldı.
Japonya Başbakanı Yoshihide Suga ve Bill & Melinda Gates Vakfı Eş Başkanı iş insanı Bill Gates, yaklaşık 15 dakika süren bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Japonya Başbakanlık Ofisi’nden yapılan yazılı açıklamada; Gates ve Suga’nın görüşmesine ilişkin detaylara yer verildi. Açıklamaya göre, görüşmede Gates, Japonya Hükümeti’nin Covid-19 ile küresel mücadeledeki liderliği ve GAVI (Küresel Aşı ve Bağışıklık İttifakı) dahil uluslararası kurumlara mali yardımları başta olmak üzere küresel sağlığa yaptığı katkılar için minnettarlığını ifade etti. Gates ayrıca, Tokyo Olimpiyatları ve Paralimpik Oyunları’nın gerçekleştirilmesine yönelik beklentisini de Suga’ya iletti.

Küresel sağlıkta işbirliği vurgusu
Gates Vakfı’nın küresel sağlık alanındaki katkılarına duyduğu saygıyı dile getiren Başbakan Suga ise, ülkesinin "insan güvenliği" ilkesine vurgu yaptı. Suga, söz konusu ilke rehberliğinde ve "kimsenin sağlığını geri planda bırakmama" prensibi ile herkese evrensel sağlık güvencesi sağlanmasına yönelik uluslararası işbirliğine dair görüşlerini Gates’e iletti.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

ÜLKEMİZ DE KORONA COVID-19 İLE MÜCADELE KAPSAMINDA ALINAN TEDBİRLERİ YETERLİ BULUYOR MUSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat