Kalabak Mahallesi’ndeki vatandaşlar tarım arazilerine rahatça ulaşacak

Genel 16 Ekim 2020 18:51
Videoyu Aç Kalabak Mahallesi’ndeki vatandaşlar tarım arazilerine rahatça ulaşacak
A
a

İzmir'in aliağa ilçesindeki kalabak mahallesi’nde, vatandaşların özellikle kış aylarında tarım arazilerine gitmesini engelleyen incirbükü ovası’ndaki derenin üzerine köprü inşa edildi.

İzmir’in Aliağa ilçesindeki Kalabak Mahallesi’nde, vatandaşların özellikle kış aylarında tarım arazilerine gitmesini engelleyen İncirbükü Ovası’ndaki derenin üzerine köprü inşa edildi.
Aliağa Belediyesi, Kalabak Mahallesi’nde vatandaşların kış aylarında tarım arazilerine ulaşamama sorununu çözüyor. Bu kapsamda, İncirbükü Ovası’ndaki derenin üzerine köprü inşa edildi. Belediyesi ekiplerinin, 28,5 metre uzunluğunda, 7,5 metre genişliğinde yapılan köprünün üzerine sıcak asfalt serimi yapacağı, köprünün tamamlanmasıyla vatandaşların kış aylarında kısa sürede ve sorunsuz bir şekilde tarım arazilerine ulaşmalarının sağlanacağı belirtildi.
Aliağa Belediyesi tarafından köprünün inşa edilmesini değerlendiren Kalabak Mahallesi Muhtarı Mehmet Kartal, “İncirbükü Ovası’ndaki derenin kış aylarında bize geçiş vermemesinden dolayı Yeni Kalabak ile Eski Kalabak arasındaki bağlantımız kesilmekteydi. Vatandaşlarımız kış aylarında ulaşımını 3-5 km öteden dolaşarak sağlıyordu. Belediye Başkanımız Serkan Acar’dan bir köprü talep ettik ve köprümüz Aliağa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünün çalışmalarıyla yapıldı. Deremizdeki köprü, köyümüzün iki mahallesini bağlayıp yolu yakınlaştırdı. Artık arazilerimize kış aylarında daha rahat gidip geleceğiz. Köprü, Hacıömerli Mahallesi, Çoraklar Mahallesi ve Yeni Şakran Mahallesi’nde ikamet eden vatandaşlarımızın arazisine gidip gelmesinde de kolaylık sağlayacak. Önümüzdeki günlerde sıcak asfalt serimi gerçekleştirilip köyümüzün hizmetine sunulacak” diye konuştu.
Aliağa Belediyesinin vatandaşların taleplerine hızlı bir şekilde çözüme kavuşturduğunu belirten Kartal, emeği geçenlere teşekkür etti. Kartal, "Başkanımız Serkan Acar’a teşekkür ediyorum. Yeni projelerimiz var. Köyümüzün içindeki 101 tane tarihi kuyumuzun turizme kazandırılması gerekiyor. Bunun için de girişimlerimiz başladı. Başkanımız kuyuların restorasyonu için plan ve proje hazırlattı. 2021 yılında programda olacağının müjdesini verdi" şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

ÜLKEMİZ DE KORONA COVID-19 İLE MÜCADELE KAPSAMINDA ALINAN TEDBİRLERİ YETERLİ BULUYOR MUSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat