Kariyer Merkezi ile 20 istihdam daha

Genel 29 Haziran 2021 12:58
Videoyu Aç Kariyer Merkezi ile 20 istihdam daha
A
a

Bağcılar belediyesi kariyer merkezi’nin iş arayanlarla işvereni buluşturduğu mülakat sonucunda 20 kişi hastanede iş başı yaptı

Bağcılar Belediyesi Kariyer Merkezi’nin iş arayanlarla işvereni buluşturduğu mülakat sonucunda 20 kişi hastanede iş başı yaptı. Bu sayıyla birlikte Kariyer Merkezi’nin organizasyonu ile şimdiye kadar istihdam edilen sayısı 1569’a yükseldi.
İşsizlere umut kapısı olan Bağcılar Belediyesi Kariyer Merkezi, yine mutlulukla sonuçlanan bir etkinliğe imza attı. ISS Tesis Yönetim Hizmetleri A.Ş.’nin talebi üzerine Bağcılar Belediyesi Kariyer Merkezi, İŞKUR’la yapılan protokol çerçevesinde kayıt yaptıranlarla irtibata geçti. Telefonla ulaşılan 18-45 yaş arasında bin kişiye davette bulunuldu.
Bu kapsamda işveren firmanın yöneticileriyle iş ihtiyacı olan gençler Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı’nda buluştu. Form dolduran 73 kişiyle daha sonra yüz yüze görüşmeler yapıldı. İncelemenin ardından aranan profile uyan 20 kişi İstanbul Medipol Mega Hastanesi’nde temizlik görevlisi olarak çalışmaya başladı.

Evlerine ekmek götürmelerine vesile olduk
Kariyer Merkezi aracılığıyla insanların evlerine ekmek götürmelerine vesile olduklarını söyleyen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Düzenlediğimiz programların sevindirici bir şekilde sonuçlanması bizi de mutlu ediyor. Özel işletmelerle irtibatlarımızı sürdürüyoruz. İnşallah önümüzdeki süreçte de çok sayıda branşta hem firmaların talebini karşılayacağız hem de hemşehrilerimize iş imkanı sunacağız” dedi.
Kariyer Merkezi bugüne kadar 67’si engelli olmak üzere 1569 kişinin iş sahibi olmasına aracılık etti.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

ÜLKEMİZ DE KORONA COVID-19 İLE MÜCADELE KAPSAMINDA ALINAN TEDBİRLERİ YETERLİ BULUYOR MUSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat