Kırgızistan’da sağlık çalışanlarına aşı olma zorunluluğu getirildi

Sağlık 29 Haziran 2021 19:58
A
a
Kırgızistan’da sağlık kurumlarında çalışan personele Covid-19’a karşı aşı yaptırma zorunluluğu getirildi.

Kırgızistan’da Covid-19 ile mücadele kapsamında sağlık çalışanları ile ilgili yeni karar alındı. Kırgızistan Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Sağlık Bakanı Alımkadır Beyşenaliyev’in sağlık çalışanları arasında korona virüse karşı zorunlu aşılama kararı aldığı duyuruldu. Karara göre, sağlık kuruluşlarına Hastalık Önleme Departmanı, Devlet Sıhhi ve Epidemiyolojik Gözetim ve Cumhuriyet İmmünoprofilaksi Merkezi tarafından bir ay içinde tıbbi ve diğer çalışanlar arasında zorunlu aşılama yapılması talimatı verildi.

Kırgızistan’da son 24 saatte içinde 27 sağlık çalışanı Covid-19’a yakalanırken, salgının başından bu yana 5 bin 369 sağlık personelinde virüs tespit edildi. Virüse yakalanan sağlıkçılardan 4 bin 867’si ise virüsü yenerek sağlığına kavuştu.

Son 24 saatte bin 92 yeni vaka
Kırgızistan’da son 24 saatte bin 92 kişide Covid-19 tespit edilmesi ile toplam vaka sayısı 123 bin 38’e ulaşırken, 10 kişinin hayatını kaybetmesi ile toplam can kaybı ise bin 992’ye yükseldi. Son haftalarda Kırgızistan’da Covid-19 vaka sayısında artış kaydedilmesinin ardından geçtiğimiz hafta Sağlık Bakanlığı ülkede Covid-19 salgınında üçüncü dalganın yaşandığını açıklamıştı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

ÜLKEMİZ DE KORONA COVID-19 İLE MÜCADELE KAPSAMINDA ALINAN TEDBİRLERİ YETERLİ BULUYOR MUSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat