Liderler, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı’nın 14. Zirvesi’ne çevrimiçi katılacak

Genel 3 Mart 2021 21:50
A
a
Ekonomik İşbirliği Teşkilatı’nın 14’üncü Zirvesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında 4 Mart’ta çevrimiçi ortamda gerçekleştirilecek.
Ekonomik İşbirliği Teşkilatı’nın 14’üncü Zirvesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında 4 Mart’ta çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek. Zirveye, üye ülkelerin devlet ve hükümet başkanları, gözlemci ülke sıfatıyla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ve Türk Konseyi ile Enerji Şartı’nın Genel Sekreterleri iştirak edecek.
“Kovid-19 Sonrası Dönemde Bölgesel Ekonomik İşbirliği” temasıyla düzenlenecek Zirve’de, küresel üretim merkezleri arasında köprü görevi gören, tedarik zincirlerinin kavşak noktalarından birinde bulunan coğrafyadaki en köklü ekonomik işbirliği kuruluşlarından olan Ekonomik İşbirliği Teşkilatı’nın etkinliğinin artırılmasına dair görüş alışverişinde bulunulacak.
Salgınla mücadelede ve salgın sonrası dönemde Teşkilat bünyesinde atılabilecek adımların eşgüdümü ile ileriye yönelik ekonomik işbirliği mekanizmalarının güçlendirilmesi konularının da zirve sırasında ele alınması öngörülüyor.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

ÜLKEMİZ DE KORONA COVID-19 İLE MÜCADELE KAPSAMINDA ALINAN TEDBİRLERİ YETERLİ BULUYOR MUSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat