Malezya’da OHAL kararının ardından Covid-19 vakalarında rekor sayı

Sağlık 12 Ocak 2021 15:51
A
a
Olağanüstü hal ilan edilen Malezya’da son 24 saatte 3 bin 309 yeni korona virüs (Covid-19) vak’ası tespit edildi.
Korona virüs (Covid-19) ile mücadele önlemleri kapsamında aralarında Malezya’nın da bulunduğu birçok ülkede önlemler arttırılıyor. Covid-19 ile mücadele önlemleri kapsamında OHAL ilan edilen Malezya’da son 24 saat içinde 3 bin 309 yeni vak’a tespit edildi. Yeni verilerin açıklanmasının ardından Malezya’da OHAL ilan edilmesine rağmen pandeminin başlangıcından bu yana günlük vaka sayılarında rekor kırıldı.
Malezya Krallığı tarafından yapılan açıklamada, Malezya Kralı Al-Sultan Abdullah Ri’ayatuddin Al-Mustafa Billah Shah’ın, Başbakan Muhyiddin Yasin’in korona virüsün yayılmasını engellemek amacıyla olağanüstü hal (OHAL) ilan edilmesi yönündeki tavsiyesini kabul ettiği bildirildi. Açıklamada, "Al-Sultan Abdullah, Covid-19’un yayılmasının kritik bir aşamada olduğu ve olağanüstü hal ilanına ihtiyaç olduğu görüşünde" denildi.
Açıklanan son verilere göre, Malezya’da son 24 saatte 3 bin 309 yeni vaka tespit edilmesi ile toplam vaka sayısı 141 bin 533’e, son 24 saatte 4 kişinin Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetmesi ile toplam can kaybı sayısı ise 559’a yükseldi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

ÜLKEMİZ DE KORONA COVID-19 İLE MÜCADELE KAPSAMINDA ALINAN TEDBİRLERİ YETERLİ BULUYOR MUSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat