Meme kanserine pembe maskeyle dikkat çektiler

Genel 15 Ekim 2020 14:51
Videoyu Aç Meme kanserine pembe maskeyle dikkat çektiler
A
a

Kadınlara pembe maskeleri dağıtan çiğli belediye başkanı utku gümrükçü de (fotoğrafta sağda) kadınlara eşlik etti. spor etkinliğine; kadın meclis üyeleri ve belediyenin kadın bürokratları da katıldı.

İzmir’in Çiğli ilçesinde pilates yapan kadınlar, Meme Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında meme kanserine dikkat çekmek amacıyla bu kez pembe maskelerini takarak spor yaptı.
Çiğli Belediyesi, dünya üzerinde en sık görülen kanser türlerinden biri olan meme kanserine dikkat çekmek amacıyla, Meme Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında spor etkinliği düzenledi. Güzeltepe Spor Tesislerinde her hafta düzenli pilates yapan kadınlar, bu kez meme kanserine dikkat çekmek için pembe maskelerini takarak spor yaptı. Kadınlara pembe maskeleri dağıtan Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü de kadınlara eşlik etti. Spor etkinliğine; kadın meclis üyeleri ve belediyenin kadın bürokratları da katıldı.
İzmir’i sporun başkenti yapmak için yola çıktıklarını belirten Başkan Gümrükçü, “Çiğli halkına söz verdik. Çiğlimiz İzmir’in spor merkezi olacak demiştik ve sözümü yerine getirmek için çalışıyoruz. Bugün de burada meme kanseri farkındalık ayına dikkat çekmek için bulunuyoruz. Kadınlarımızın başlattığı çalışmaya biz de destek oluyoruz” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

ÜLKEMİZ DE KORONA COVID-19 İLE MÜCADELE KAPSAMINDA ALINAN TEDBİRLERİ YETERLİ BULUYOR MUSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat