Memur-Sen yönetiminden Bakan Elvan’a ziyaret

Genel 13 Ocak 2021 16:50
A
a
Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve beraberindeki Yönetim Kurulu üyeleri, Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’ı ziyaret etti.
Enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla kamu görevlilerine yapılacak zam yüzde 7.36 olarak belirlenmişti. Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, beraberindeki Yönetim Kurulu üyeleri ile Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’ı ziyaret ederek, zam konusundaki beklentilerini aktardı.

"Kamuda istihdam modeli kadrolu olmalı"
Kamuda sözleşmeli istihdamın da konuşulduğu ziyarette Yalçın, kamuda sözleşmeliliğin son bulması gerektiğini ifade ederek şöyle devam etti:
“Kamuda sözleşmeli sayısı 400 bini aştı. Kamudaki sözleşmeliler arasındaki özlük hakları farklılığı da 20’yi buldu. Bu konunun da gündeme alınması gerekiyor. Kamuda sözleşmelilik son bulmalı, kamuda istihdam modeli ‘kadrolu’ olmalıdır.”
Yalçın, özellikle yerel yönetimlerde 31 Mart 2019 Mahalli İdareler seçimlerinin ardından muhatap değişikliği ile başlayan süreçte emekçinin ekmeği ile oynandığını, birçok belediyede emekçilerin belediye başkanının iki dudağı arasına hapsedildiğini ifade ederek, “5393’e tabi olarak yerel yönetimlerde çalışan sözleşmeli personel her yıl işinden olma korkusunu tekrar tekrar yaşamamalı, kadro biran önce verilmelidir. Emeği yok sayılan sözleşmeli personelin sesi duyulmalı ve emekçi kıyımı son bulmalı” şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

ÜLKEMİZ DE KORONA COVID-19 İLE MÜCADELE KAPSAMINDA ALINAN TEDBİRLERİ YETERLİ BULUYOR MUSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat