Nalet Bebe down sendromlu gençlerle Tebessüm Kahvesi’nde buluştu

Kültür Sanat 15 Ekim 2020 16:51
Videoyu Aç Nalet Bebe down sendromlu gençlerle Tebessüm Kahvesi’nde buluştu
A
a

Üsküdar belediyesi tarafından gerçekleştirilen etkinlikte nalet bebe lakaplı fenomen ömer başdoğan down sendromlu gençlerle tebessüm kahvesi'nde bir araya geldi.

Üsküdar Belediyesi tarafından gerçekleştirilen etkinlikte Nalet Bebe lakaplı fenomen Ömer Başdoğan down sendromlu gençlerle Tebessüm Kahvesi’nde bir araya geldi.
Nalet Bebe lakaplı sosyal medya fenomeni Ömer Başdoğan, down sendromlu gençlerle Üsküdar Belediyesi tarafından dört yıl önce faaliyete geçirilen Tebessüm Kahvesi’nde buluştu. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikle Üsküdar Belediyesi tarafından iş hayatına kazandırılarak yaşama tutunmalarını sağlanan down sendromlu gençlerin pandeminin etkisiyle azalan motivasyonlarını yeniden kazanmaları amaçlanıyor.
İkramlar eşliğinde down sendromlu gençlerle sohbet eden Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, etkinlik sonrası katılımları dolayısıyla Ömer Başdoğan’a hediyesini takdim etti. Üsküdar Belediyesi, bünyesinde yer alan ve çalışanlarının down sendromlu gençlerden oluşturulduğu Tebessüm Kahvesi iki şubesiyle hizmet vermeye devam ediyor. Tebessüm Kahvesi gibi projeleri önemsedikleri belirten Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen; "Toplumunda çok fazla benimsediği Tebessüm Kahvesi uygulamasında bugün çok özel bir misafir olan Ömer Bey var. Kamuya mal olmuş isimlerin buraya gelmesi bizi mutlu ediyor. Toplum engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine daha çok destek olması adına bu tür projeleri önemsiyoruz. Ömer Bey’de sağ olsun bugün buraya gelerek bizi olağanüstü mutlu etti. Kendilerine teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.
Etkinlik sonrası konuşan sosyal medya fenomeni Ömer Basdoğan ise; "Down sendromlu çocukların burada bir işletme çalışması sonucu hayata daha sıkı tutunduklarını gördük. Böyle bir çalışma olduğu için çok mutluyum. Projenin tüm bireylere örnek olmasını isterim. Başkanımıza da teşekkür ederim bizi burada ağırladı" diye konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

ÜLKEMİZ DE KORONA COVID-19 İLE MÜCADELE KAPSAMINDA ALINAN TEDBİRLERİ YETERLİ BULUYOR MUSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat