Narenciye bahçesindeki 108 ağacı baltayla kestiler

Asayiş 28 Haziran 2021 09:58
Videoyu Aç Narenciye bahçesindeki 108 ağacı baltayla kestiler
A
a

Adana’da kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından bir narenciye bahçesindeki 108 ağaç baltayla kesildi.

Adana’da kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından bir narenciye bahçesindeki 108 portakal ağacı baltayla kesildi. Bahçe sahibi, ağaçlara zarar verenlerin bulunmasını sağlayana 15 bin lira para ödülü vereceğini söyledi.
Edinilen bilgiye göre, olay, merkez Yüreğir ilçesine bağlı Gümüşyazı Mahallesi’nde geçen 28 Mayıs tarihinde meydana geldi. İddiaya göre, Kemal Girmez’e ait narenciye bahçesine gece bilinmeyen bir saatte giren kişi veya kişiler tarafından 108 portakal ağacı baltayla kesildi.
Sabah saatlerinde bahçesindeki zararı gören Girmez, durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen ekipler gerekli incelemeyi yaptı ancak çevrede güvenlik kamerası olmadığı için zarar veren şahısların bulunmasının zor olduğunu söyledi.
Polisler gittikten sonra 108 ağacın dallarını kaldıran Girmez, tekrardan kesilen ağaçlara bakım yaparak yetiştirmeye başladı.

“Kendisini bilmez birisi gelmiş kesmiş”
Bahçesinde 2 bin 200 ağaç olduğunu, 7 yıldır emek verdiğini belirten Kemal Girmez, “Benim bahçeme gece birisi girmiş ve 108 ağacı kesip gitmiş. Kimin olduğunu da bilmiyoruz. Bu bir milli servettir. Günah. Gücü bize yetmedi demek, ağaca yetti. Kesenleri arıyorum, polise haber verdim ama kimse görüp duymamış. Burada akşam 7’den sonra kimse kalmaz. Kendisini bilmez birisi gelmiş kesmiş” diye konuştu.

“Yapılan iyi bir şey değil”
Yanında 600 kişinin çalıştığını, yapılanın insanlık dışı bir olay olduğunu vurgulayan Girmez, “Bu bir milli servettir. Yanımızda 600 kişi çalışıyor. Bugün bu fidanı yetiştirmek çok zor. Bu fidan büyüyecek, meyve verecek ve bizim ülkemize döviz getirecek. Yapılan iyi bir şey değil. Bulunmasını sağlayan kişiye de 15 bin lira ödül vereceğim. Bulunmasını istiyorum” ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

ÜLKEMİZ DE KORONA COVID-19 İLE MÜCADELE KAPSAMINDA ALINAN TEDBİRLERİ YETERLİ BULUYOR MUSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat