Niğdeli vatandaşlar pandemi kurallarına uyuyor

Genel 28 Kasım 2020 16:51
Videoyu Aç Niğdeli vatandaşlar pandemi kurallarına uyuyor
A
a

Günlük 400'e yakın pozitif vakanın olduğu niğde’de vatandaşlar maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyulmasına rağmen yükselmenin neden olduğuna anlam veremiyor. kentte bugüne kadar 250'nin üzerinde kişinin korona virüsten dolayı hayatını kaybetti.

Günlük 400’e yakın pozitif vakanın olduğu Niğde’de vatandaşlar maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyulmasına rağmen yükselmenin neden olduğuna anlam veremiyor. Kentte bugüne kadar 250’nin üzerinde kişinin korona virüsten dolayı hayatını kaybetti.
Caddeler üzerinde sigara içmek, yemek veya maskeyi çıkarak yiyeceklerin yasak olduğu Niğde’de, vatandaşlar kurallara uyuyor.
Niğde’nin ana caddelerinde maskesiz insan görmediğini belirten Esnaf Murat Bilgiç, ‘‘Önceden vatandaş olarak gevşek davranıyorduk ancak vakalar arttıkça daha dikkat etmeye başladık. Niğde caddelerinde maskesiz kimseyi görmüyoruz ancak vaka sayıları yükseliyor’’ dedi.
Terzi esnafı Şükrü Timurlenk ise ‘‘Müşterimden ölçü alacağım zaman kesinlikle mesafeyi koruyarak işimi yapıyorum. Ancak insanlar maskelerini çenesinin altında takıyor’’ diye konuştu.
Korana virüsten halasının vefat ettiğini ifade eden Yalçın Tekcan ise, ‘‘Çok yakın zamanda halamı ve akrabamı korona virüsten dolayı kaybettik. Çok üzüntülüyüz. İnsanlarımızın daha çok dikkat etmesini istiyorum’’ dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

ÜLKEMİZ DE KORONA COVID-19 İLE MÜCADELE KAPSAMINDA ALINAN TEDBİRLERİ YETERLİ BULUYOR MUSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat