Öğrenciler çizdikleri karikatürlerle su israfına dikkat çekti

Genel 27 Haziran 2021 16:59
Videoyu Aç Öğrenciler çizdikleri karikatürlerle su israfına dikkat çekti
A
a

Manisa gençlik ve spor il müdürlüğüne bağlı şehzadeler gençlik merkezi, “iklim değişikliği ve susuzluk” konulu karikatür sergisi düzenledi. 35 öğrencinin çizdiği karikatürlerle su israfına dikkat çekildi.

Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Şehzadeler Gençlik Merkezi, “İklim Değişikliği ve Susuzluk” konulu karikatür sergisi düzenledi. 35 öğrencinin çizdiği karikatürlerle su israfına dikkat çekildi.
Sergi açılışına katılan Şehzadeler İlçesi Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara, karikatür yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini verirken,
Şehzadeler Gençlik Merkezi Müdürü Erhan Özel ile Karikatür Hocası İbrahim Atabey’den de çalışmalar hakkında bilgi aldı. Öğrencilere duyarlılıklarından ötürü teşekkür eden Kaymakam Çaykara, tüm vatandaşları su tasarrufu konusunda duyarlı olmaya davet etti. Su tasarrufunun insanlığın geleceği açısından çok önemli olduğunu belirten Çaykara, "Su olmazsa dünyada yaşam da olmaz. İlerde kuraklık yaşamak istemiyorsak, su kaynaklarının verimli kullanılmasında hep beraber seferber olmalıyız" diye konuştu.
Çaykara, ayrıca öğrencilerin yapmakta olduğu 15 Temmuz konulu resim çalışmalarını da inceledi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

ÜLKEMİZ DE KORONA COVID-19 İLE MÜCADELE KAPSAMINDA ALINAN TEDBİRLERİ YETERLİ BULUYOR MUSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat