Pakistan’da AstraZeneca ve Pfizer/BioNTech aşılarının bulunmaması protesto edildi

Asayiş 30 Haziran 2021 15:58
A
a
Pakistan’da yüzlerce kişi, toplu aşılama merkezinde AstraZeneca ve Pfizer/BioNTech korona virüs (Covid-19) aşıları bulunmamasını protesto etti.
Pakistan’ın başkenti İslamabad’taki toplu aşılama merkezinde AstraZeneca ve Pfizer/BioNTech korona virüs (Covid-19) aşılarının bulunmaması krize yol açtı. Denizaşırı ülkelerde yaşayan Pakistanlılar, AstraZeneca ve Pfizer/BioNTech aşılarını yaptırmadıkları için söz konusu ülkelere girişlerine izin verilmediğini belirterek, seslerini duyurmak için yolları kapattı.
Pakistan, Çin’den gönderilen Sinopharm, CanSinoBio ve Sinovac aşılarını alarak, AstraZeneca, Pfizer/BioNTech, Moderna ve Johnson&Johnson aşıları için anlaşma imzalamamıştı. Bu da Suudi Arabistan’da çalışan on binlerce Pakistanlı için büyük bir sorun haline gelmişti.
Dünya genelinde çok sayıda ülke, aşılanmayanların girişlerine izin vermeyi durdurarak, yalnızca AstraZeneca ve Pfizer/BioNTech aşılarını kabul ediyor. Pakistan’dan doğrudan seyahati yasaklayan Suudi Arabistan, yalnızca AstraZeneca, Pfizer/BioNTech, Moderna ve Johnson&Johnson aşılarını onayladı. Bu aşıları yaptıramayan Pakistanlıların kendilerini karantinaya alması gerekirken, birçoğu karantinanın maliyetini karşılayamayacaklarını belirtiyor.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

ÜLKEMİZ DE KORONA COVID-19 İLE MÜCADELE KAPSAMINDA ALINAN TEDBİRLERİ YETERLİ BULUYOR MUSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat