Şanlıurfa’da ekmeğe 25 kuruş zam yapıldı

Genel 20 Kasım 2020 17:51
Videoyu Aç Şanlıurfa’da ekmeğe 25 kuruş zam yapıldı
A
a

Şanlıurfa’da ekmeğe 25 kuruş zam yapıldı

Şanlıurfa’da daha önce 1 lira 25 kuruş olan ekmeğin fiyatı bu günden geçerli olacak şekilde 25 kuruş zamlanarak 1 buçuk liraya yükseldi.
Şanlıurfa’da ekmeğe bu günden geçerli olmak üzere 25 kuruş zam yapıldı. Daha önce 170 gramı 1 lira 25 kuruş olan ekmek, aynı gramajla 1 buçuk liraya yükseltildi. Ekmek fiyatlarının un ve yakacak odun fiyatlarının yükselmesine bağlayan fırın işletmecisi Faruk Kaplan, daha önce 110 lira olan 50 kilogramlık un çuvalının şu anda 162 liraya yükseldiğini, tonu yaklaşık 300 lira olan odunun ise 900 liraya yükseldiğini belirtti. İşçi ücretlerinin de maliyetlere yansıdığını söyleyen Kaplan, bunun da doğal olarak ekmeğe yansıdığını dile getirdi.
Milletimiz anlayışla karşılasın
Ekmeğe gelen 25 kuruşluk zammın kendilerini rahatlatacağını söyleyen Kaplan, vatandaşların fırıncı esnafını anlayışla karşılamasını istedi. Zam yapıldığında vatandaşın, yapılmadığında ise kendilerinin mağdur olduğunu söyledi.
Fırıncı esnafı, herkesin kendince haklı olduğunu belirtirken vatandaş ise 25 kuruş zammın fazla olmadığını ama buna rağmen vatandaşın mağdur olacağını belirtti.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

ÜLKEMİZ DE KORONA COVID-19 İLE MÜCADELE KAPSAMINDA ALINAN TEDBİRLERİ YETERLİ BULUYOR MUSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

G-QTLDGNJDLJ