Termal kaplıcaları kitap oldu

Genel 15 Ekim 2020 16:51
Videoyu Aç Termal kaplıcaları kitap oldu
A
a

Yalova il genel meclisi’nin aldığı oy birliği kararı sonrası yalova il özel idaresi bütçesi ile prof. dr. nurhan atasoy liderliğinde aylardır üzerinde çalışılarak hayata geçirilen “tarihi ve çevresiyle yalova termal kaplıcaları kitabı” seçkin kütüphanelerde yerini alacak.

Yalova İl Genel Meclisi’nin bastırdığı “Tarihi ve Çevresiyle Yalova Termal Kaplıcaları" kitabı yurt içi ve dışındaki kütüphanelere gönderilecek.
İl Özel İdaresi bütçesi ile Prof. Dr. Nurhan Atasoy öncülüğünde hazırlanan “Tarihi ve Çevresiyle Yalova Termal Kaplıcaları” kitabı, Termal ilçesi ve kaplıcaların tarihi ve bölgenin jeopolitik özelliklerini gün yüzüne çıkarmasının yanı sıra kaynaklara dayalı gerçek tarihçesine de yer veriyor. Kitabın, kütüphaneler başta olmak üzere üniversiteler, çeşitli yerli yabancı kurum ve kuruluşlara gönderilmesi konusu görüşülerek karar bağlanmıştı. Kitap, İl Genel Meclis Başkanı Hasan Soygüzel, PTT Başmüdürü Selçuk Tokay, İl Sağlık Müdürlüğü Başkan Yardımcısı Mehmed Burhan Topsöğüt ve Yalova Termal Kaplıcaları İşletme Müdür Yardımcısı Ümit Gürbüzoğlu tarafından son kontrolleri yapılarak PTT aracılığıyla Yalova’dan gönderilecek. Kitap, ülkemizdeki kütüphanelere ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Azerbaycan, Almanya, Avusturya, Fransa, Polonya, Danimarka, İsviçre, İngiltere, İtalya, Amerika Birleşik Devletleri, Çin, Çekya, Hindistan, Japonya, Rusya’ya yurtdışındaki kütüphanelere gönderilmek üzere toplam 110 yere gönderilecek.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

ÜLKEMİZ DE KORONA COVID-19 İLE MÜCADELE KAPSAMINDA ALINAN TEDBİRLERİ YETERLİ BULUYOR MUSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat