Tiflis’teki rehine krizinde saldırgan taleplerini açıkladı

Asayiş 20 Kasım 2020 19:51
A
a
Gürcistan’ın başkenti Tiflis’teki bir mikrofinans kuruluşu ofisine giren el bombalı saldırgan taleplerini açıkladı. Saldırgan, “Gürcistan’daki tüm kumarhaneler kapatılsın” ve “Eczanelerdeki tüm ilaçların fiyatları indirilsin” dedi.
Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te Tsereteli metro istasyonu yakınlarındaki mikrofinans kuruluşunun ofisine bir kişi el bombasıyla girmiş, 10 kişiyi rehin almıştı. Saldırgan bir süre sonra rehinelerden birini serbest bırakmıştı.
Saldırgan daha sonra içerideki rehinelerden birine sosyal medya üzerinden canlı yayın açtırarak, bir dizi talepte bulundu. Saldırgan, Gürcistan’daki tüm kumarhanelerin kapatılmasını, kredilerin yüzde 7’ye indirilmesini ve eczanelerdeki tüm ilaçların fiyatlarına indirim yapılmasını talep etti. Saldırgan, isteklerinin gerçekleşmesi için acilen parlamentonun toplanmasını ve taleplerini yerine getirilmesini istedi. Saldırgan canlı yayında yaptığı konuşmasında, "Gürcistan’ımızı kurtarmanın zamanı geldi. Gelin bunu birlikte yapalım ya da burada hepiniz Allah’a yalvaracaksınız" ifadelerini kullandı.
Saldırganın ele geçirilmesi için çok sayıda kolluk kuvvetleri olay yerine sevk edildi.
Öte yandan Gürcistan’da 22 Ekim’de Zugdidi kentinde saatlerce süren rehine krizi yaşanmıştı. Bank Of Georgia’ya girerek onlarca kişiyi silah tehdidiyle rehin alan Badri Esebua, 2 rehine ve talep ettiği 500 bin doları yanına alarak olay yerinden kaçmıştı. Esebua, daha sonra rehinleri serbest bırakarak kayıplara karışmıştı, Esebua halen polis tarafından aranıyor.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

ÜLKEMİZ DE KORONA COVID-19 İLE MÜCADELE KAPSAMINDA ALINAN TEDBİRLERİ YETERLİ BULUYOR MUSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

G-QTLDGNJDLJ