Türk firmaları değer kazanmaya devam ediyor

Genel 29 Haziran 2021 13:58
Videoyu Aç Türk firmaları değer kazanmaya devam ediyor
A
a

Desa deri genel müdürü burak çelet, araştırma sonuçları ile ilgili değerlendirmede bulundu

Uluslararası marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance, "Türkiye’nin En Değerli Markaları-Turkey 100" çalışmasını tamamladı. Araştırma sonuçlarına göre DESA, Türkiye’nin en değerli 100 markası arasında 96’ıncı sırada yerini aldı.
Dünyanın önde gelen marka değerleme ve strateji danışmanlığı kuruluşlarından olan Brand Finance’in 2020 yılı verilerini esas alınarak gerçekleştirdiği çalışmaya göre yayımladığı “Brand Finance Turkey 100 - 2021” raporunda DESA, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye’nin en güçlü 100 markası arasında yerini aldı. 11 milyon dolarlık marka değeriyle, deri sektöründe faaliyet gösteren tek marka olarak DESA 96’ıncı sıradan listeye girdi.

DESA Deri Genel Müdürü Burak Çelet, araştırma sonuçları ile ilgili değerlendirmede bulundu:
“Bütün dünyanın etkilendiği Covid-19 salgınından başarı ile çıkmayı bildik. Ülkelerin kapandığı ve alışveriş ortamının kalktığı bu dönemde, teknolojiye yaptığımız yatırımların ve güçlü finansal yapımızın avantajı ile sektörümüzdeki önderliğimizi sürdürmeye devam etmekteyiz. Zorlu ekonomik şartlara ve salgının oluşturduğu tüm olumsuzluklara rağmen, DESA karlılığından ödün vermeden verimlilik esaslı çalışmalarını devam ettirmiş ve esas faaliyet kar marjını yüzde 11’den yüzde 14’e taşımayı başarmış, EBITDA marjını ise yüzde 18’den yüzde 22 seviyesine getirmiştir” dedi.
Burak Çelet; Kıbrıs, Arnavutluk ve İsveç’te açılan mağazalarının yanı sıra Desa NineteenSeventyTwo markası ile global marka olma yolunda emin adımlarla ilerlediklerinin altını çizdi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

ÜLKEMİZ DE KORONA COVID-19 İLE MÜCADELE KAPSAMINDA ALINAN TEDBİRLERİ YETERLİ BULUYOR MUSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat