Vali Masatlı: “Kazılar artık 40 gün değil 12 ay olacak”

Kültür Sanat 12 Ocak 2021 15:51
Videoyu Aç Vali Masatlı: “Kazılar artık 40 gün değil 12 ay olacak”
A
a

Artık 40 gün değil 12 ay olacak” dedi. amasya'nın tarihi zenginliklerinin vitrini konumundaki 'harşena dağı ve pontus kral kaya mezarları'nın unesco dünya mirası daimi listesi'ne girmesi için kültür ve turizm bakanlığı ile amasya belediyesi arasında iş birliği protokolü imzalandığını hatırlatan vali masatlı, çalışmaların hızlanması ile korona virüs (kovid-19) salgını dolayısıyla yapılamayan saha toplantılarını önümüzdeki süreçte bitirmeyi hedeflediklerini vurguladı.

Amasya Valisi Mustafa Masatlı, tarihi kentteki arkeolojik kazı çalışmalarının sürekli olması yönünde çaba gösterdiklerini belirterek, “Kazılar artık 40 gün değil 12 ay olacak” dedi.
Amasya’nın tarihi zenginliklerinin vitrini konumundaki ’Harşena Dağı ve Pontus Kral Kaya Mezarları’nın UNESCO Dünya Mirası Daimi Listesi’ne girmesi için Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Amasya Belediyesi arasında iş birliği protokolü imzalandığını hatırlatan Vali Masatlı, çalışmaların hızlanması ile korona virüs (Kovid-19) salgını dolayısıyla yapılamayan saha toplantılarını önümüzdeki süreçte bitirmeyi hedeflediklerini vurguladı.
Uzun süredir devam eden Oluz Höyük kazıları ile Amasya Harşena Kalesi ve Kızlar Sarayı kazılarının yanı sıra Venk Suyu Ayazması’nda da geçen aydan itibaren kazılara başlandığına değinen Masatlı, “Kazılar artık 40 gün değil 12 ay olacak. 6 yılda 7 yılda tamamlanan işlerin bir yılda tamamlanması yoluna gidilecektir” diye konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

ÜLKEMİZ DE KORONA COVID-19 İLE MÜCADELE KAPSAMINDA ALINAN TEDBİRLERİ YETERLİ BULUYOR MUSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat