Ziraat Fakültesinde Acil Durum Eğitimi ve Tatbikatı gerçekleşti

Genel 30 Haziran 2021 11:59
Videoyu Aç Ziraat Fakültesinde Acil Durum Eğitimi ve Tatbikatı gerçekleşti
A
a

Ziraat fakültesinde acil durum eğitimi ve tatbikatı gerçekleşti

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Ziraat Fakültesi’nde Afet ve Acil Durum Uygulama ve Araştırma Merkezi (ADÜ-AFAM) tarafından Acil Durum Eğitimi ve Tatbikatı gerçekleştirildi.

‘Afet ve Acil Durumlara Müdahale Kapsamında Destek Personelin Hazır Oluşluğunun Arttırılması’ isimli proje çerçevesinde gerçekleşen eğitime, akademik ve idari personel ile sürekli işçi kadrosunda görev yapan tüm fakülte personeli katıldı.
Etkinlik kapsamında öncelikle destek personeli başta olmak üzere tüm akademik ve idari personel ile sürekli işçilere Ömer Faruk Durdu Konferans Salonu’nda teorik eğitimler verildi. Teorik eğitimlerin ardından bina içerisinde oluşturulan sembolik yangın çıkışı ile alarm verilerek tüm personelin çalışma odalarından, laboratuvarlardan ve diğer bina kısımlarından yerleşke bahçesinde bulunan acil toplanma noktasına sevki gerçekleştirildi.
Bina boşalımı sırasında herhangi bir sorun yaşanmadan çalışanların Acil Toplanma Noktasına ulaşmasının ardından ADÜ-AFAM ekibi tarafından yerleşke bahçesinde yangın söndürme tatbikatı gerçekleştirildi. Tatbikatta, yangın türleri, yangın tüpü çeşitleri ve yangın çeşitlerine göre uygun ve etkin söndürme bilgileri aktarılarak söndürme uygulamaları yaptırıldı. Söndürme uygulamalarını öncelikle söndürme ekibinde bulunan personeller daha sonrada gönüllü olanlar gerçekleştirdi.
Tatbikat Ziraat Fakültesi Dekan v. Prof. Dr. İbrahim Gençsoylu’nun teşekkür konuşması ile sona erdi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

ÜLKEMİZ DE KORONA COVID-19 İLE MÜCADELE KAPSAMINDA ALINAN TEDBİRLERİ YETERLİ BULUYOR MUSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat